Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-01-2020 12:46:44

Siyaset Akademisi Denizli'de başlıyor

 

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE YERİNİ AL

 AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz: 19. dönem Siyaset Akademisi kayıtlarının başladığını açıkladı.

 

Bir marka haline gelmiş siyaset akademisi’nin partinin gelecekteki kadroları’nın yetişmesinde çok önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Başkan Filiz; “ Siyaset Akademisi'nin 2008 yılından bu yana 18 dönemdir kesintisiz olarak devam ettiğini ve Akademide yaklaşık 75 bin kişinin eğitim gördüğünü belirtti.

 

Siyaset Akademisinde; Tecrübeli siyasetçiler ve akademisyenler tarafından siyaset, sosyoloji, iletişim, ekonomi, dış politika gibi temel alanlarda dersler verildiğini; Siyaset Akademisi 19. döneminin 4'ü online, 16'sı ise yüz yüze olmak üzere 20 dersten oluşacağını söyleyen Başkan Filiz yayımladığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

 

"Yüz yüze dersler 'Formal yoğunluklu dersler, Tecrübe Paylaşımı ve Kişisel Gelişim Dersleri' olmak üzere üç kategoride gerçekleşecektir.

'Siyaset Akademide Başlar, Türkiye'nin Geleceğinde Yerini Al' sloganı ile vatandaşlarımızı davet ettiğimiz Siyaset Akademisi'nin ders süreci, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da verecekleri derslerle Denizli ilimiz dahil olmak üzere 38 ilimizde eş zamanlı olarak başlayacaktır. Siyaset Akademisi eğitim programı haftada 2 saat olmak üzere 8 hafta devam edecek olup, 4 saatlik online eğitim dersleri ile beraber toplam 20 saatlik bir eğitim programı olacaktır.”

 

Akademinin başvuru ücretlerine ilişkinde bilgi veren Başkan Filiz, katılım ücretinin 250 lira olarak belirlendiğini, 18-30 yaş arası gençlerden ve kadın katılımcılardan ise 100 lira alınacağını, Şehit ve gazi yakınları ile yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşlar için ise kayıtların ücretsiz olacağını söyledi.

 

Başkan Filiz, bu dönem ders programına diğer dönemlerden farklı olarak  'Avrupa'da Yükselen Milliyetçilik ve Popülizm,  İslamofobia ve Yabancı Düşmanlığı',  'Suriye Krizi'nde Türkiye'nin Dış Politikası ve Göçmen Sorunu',  'Sosyal Medya, Siyaset ve Toplum', 'Profesyonel Yönetim Teknikleri',  'Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi'  derslerinin eklendiğini belirterek Katılımcıların program sonunda katıldıkları derslerden sınava tabi tutulacaklarını ve sınav sonuç sıralamasına göre derecelendirileceklerini ifade etti.

 

Sınav sonucunda 50 ve üzeri puan alan tüm katılımcılara başarı sertifikası takdim edileceğini bunun yanı sıra yapılacak sınav sonucuna göre kursiyerlere çeşitli ödüller verileceğini duyuran Başkan Filiz; “Yine bu dönem diğer dönemlerden farklı olarak Türkiye genelinde dereceye giren katılımcılara ödül olarak gezi programı hediye edilecek; Türkiye birincisi Kudüs gezisi, Türkiye ikincisi Balkanlar gezisi, Türkiye üçüncüsü ise Endülüs gezisiyle ödüllendirilecek. Türkiye genelinde dereceye giren kursiyerlere ödülleri Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecektir” dedi.

BU BİR KAOS PLANIDIR
SONRAKİ HABER BU BİR KAOS PLANIDIR
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.